Blog

There are many variations of passages

Neden lazer yazıcı kullanmalıdır? Kimler lazer yazıcı kullanmalıdır? Bir kullanıcı fotokopi makinesi mi, lazer yazıcı mı kullanması gerektiğine nasıl karar verebilir?

Lazer Yazıcıların kullanım oranları giderek artmaktadır. Türkiye’de önceleri, aşırı yüksek satın alma maliyetleri ile sadece ofislerde ve büyük şirketlerde kullanılan lazer yazıcılar, özellikle Minolta-QMS zamanında başlayan ve Konica Minolta tarafından da devam ettirilen aşırı cazip fiyat politikalarıyla evlerde de kullanılmaya başlanmıştır.

Lazer yazıcıların ilk satın alma maliyetleri halen, mürekkep püskürtmeli yazıcılara oranla daha yüksek olmakla birlikte, çıktı başı maliyetleri ise mislilerce daha düşüktür.

Günde 5-6 sayfadan fazla çıktı alan, ofis ortamında yazıcı kullanan, ağ üzerinden yoğun baskı trafiği yaşayan her kullanıcı, maliyetleri göz önünde bulundurduğunda lazer yazıcı almalıdır.

Lazer yazıcının sadece baskı maliyetleri ile ilgili değil, işleyiş ve kalite ilgili de çok önemli ayrıcalıkları vardır. Lazer yazıcılar dokümanları, üzerlerindeki hafıza yardımıyla çok daha kısa zamanda işlerler. Bir kere işlenmiş baskı görevini, set set basarken tekrar işlemek durumunda değildirler.

Bu işi anlamak için, giriş seviyesi bir siyah/beyaz lazer yazıcıya ve giriş seviyesi mürekkep püskürtmeli yazıcıya, 15 sayfalık 6 set iş göndermek yeterlidir.

Çıktı başı maliyet ve toplam satın alma maliyeti hesaplamalarına dikkatle bakılırsa, lazer yazıcıların da, fotokopi makinelerine oranla dezavantajlı olduğu kullanım hacimleri olabilir.

Doğru ürün tanımlaması, aylık baskı hacminden geçiyor.

Yorum Yaz